Nasze grupy

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Grupa I SOWY

Grupa II KRASNOLUDKI A

Grupa III KRASNOLUDKI B

Grupa IV SMERFY

 

Grupa IV SMERFY  PRZYBYLSKA AGNIESZKA- nauczyciel,  JUSTYNA MIKULKSA  – pomoc nauczyciela

Grupa ta reprezentuje dzieci najmłodsze 2,5 i 3-latki. Dzieci w tym wieku wymagają szczególnej opieki wychowawczej. Odbierają świat bezkrytycznie i uczą się poprzez naśladownictwo. Staramy się więc dawać dziecku jak najwięcej pozytywnych przykładów i wzorców zachowania. Nasze pociechy potrzebują od nas zaufania i akceptacji w dążeniu do samodzielności. Staramy się stwarzać warunki do bycia samodzielnym poprzez dyskretne wspieranie działań dziecka. Do codziennych zajęć pedagogicznych opartych na programie wychowawczym wplatamy codzienne czynności (samodzielne ubieranie i rozbieranie się, samodzielne jedzenie, trening czystości w łazience i sprzątanie po sobie, posługiwanie się chustką do nosa). Dokładamy wszelkich starań aby czynności samoobsługowe były przyjemnością. Każdego dnia uczymy dobrych nawyków zachowania się, życzliwości, przyjaznego rozwiązywania sporów.

Najwięcej miejsca w naszej pracy oprócz zajęć dydaktycznych ( słuchanie lub czytanie tekstów literackich i muzycznych, zagadki rozwijające aktywność poznawczą dzieci) zajmują zabawy, konstrukcyjne i tematyczne. Podstawową formą twórczą aktywności w tej grupie są zajęcia muzyczno-ruchowe, dzieci bawią się przy muzyce, poznają dźwięki, grają na wybranych instrumentach, improwizują, próbują śpiewać i tańczyć oraz tworzą prace plastyczne. Zajęcia taneczne sprawiają dzieciom dużo radości.
Zajęcia są ważnym elementem pracy, ale najważniejsze jest by dziecko czuło się akceptowane i ważne. Każdy dobry sukces, przejaw samodzielności staramy się nagradzać, a przez to motywować do dalszych sukcesów

Grupa III KRASNOLUDKI B, DIANA PIOSIK- nauczyciel , IRENA MICHALSKA – pomoc nauczyciel

To My 4- latki- ” średniaki”. Zwiemy się „Niebieskie Smerfy”. Kłaniamy się niziutko i Gości witamy milutko! Nadszedł już czas, by poznawać wielki świat. Gdy w przedszkolu się spotkamy, wiele do zrobienia mamy. Co jest dobre, a co złe – każdy smerfik o tym wie!
W przedszkolu nam życie wesoło płynie, jak w prawdziwej rodzinie. Zabawa pomaga nam twórczo myśleć i wyrażać własne uczucia. W naszej przedszkolnej gromadce czujemy się wspaniale, bawimy i uczymy się wytrwale. Kącików do zabawy mamy wiele i bawimy się wszyscy jak przyjaciele. Gry, puzzle, układanki, różne malowanki cierpliwości wymagają, ale świetnie rozwijają. W ciągu dnia tańczymy, śpiewamy i na instrumentach muzycznych gramy. Na spacery chętnie chodzimy i świeże powietrze noskiem wdychamy. Chociaż 4 latka mamy, „Kodeks Przedszkolaka” dobrze znamy. Choć jesteśmy jeszcze mali chętnie poznajemy przedszkolne zasady współżycia w grupie rówieśniczej. Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów. Uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Wiele rzeczy, które robimy jest dla nas nowością. Większość z nas pierwszy raz przekroczyła próg przedszkola, dlatego musieliśmy nauczyć się współpracy z innymi kolegami i przestrzegania zasad panujących w przedszkolu. Jesteśmy weseli, ciekawi wszystkiego co nas otacza. Chętnie się bawimy, śpiewamy i tańczymy, lubimy zajęcia plastyczne oraz zajęcia ruchowe .

Grupa II Krasnoludki A  NATALIA GÓRNA-  WYCHOWAWCA, JULIA KASPERCZAK– pomoc nauczyciela)

Krasnale, to grupa dzieci 5 – letnich. To już kolejny rok pobytu w przedszkolu. W trakcie zajęć i zabaw doskonalimy umiejętności nabyte w ubiegłym roku. Jesteśmy samodzielni, lubimy się razem bawić. Wielką frajdą są dla nas wszelkie zajęcia ruchowe – zabawy, ćwiczenia – zarówno w sali jak i na powietrzu. Lubimy rysować, malować i wycinać. Do przedszkola przychodzimy z uśmiechem, bo tu jest wesoło i bezpiecznie.

Grupa I Sowy (JOANNA FIGIEL- nauczyciel, JUSTYNA GAWEŁ- POMOC NAUCZYCIELA)

My – dzielne przedszkolaki – ” starszaki” przygotowujemy się do nauki w szkole. W przedszkolu nie tylko się bawimy, ale również uczymy. Język angielski i religię mamy z nowymi paniami. Wychodząc na spacery poznajemy najbliższe otoczenie i podziwiamy otaczający nas świat przyrody. Zajęcia plastyczne sprawiają nam dużo radości. Zainteresowanie sztuką rozwijamy poprzez oglądanie przedstawień teatralnych wystawianych przez przyjezdne teatrzyki jak i również poprzez swobodne zabawy rozwijające nasze zainteresowania. Może nie wszystko nam wychodzi, ale bardzo się staramy. Najważniejsze, by każdy dzień sprawiał nam radość, a na naszych twarzach był zawsze widoczny uśmiech. W ramach zajęć dodatkowych możemy uczyć się tańca oraz brać udział w zajęciach sportowych. KOCHAMY NASZE PRZEDSZKOLE . Każdy dzień w przedszkolu jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Pierwsze przedszkolne chwile i zdjęcia przejdą do historii naszej grupy. Tak wygląda świat nasz mały, świat baśniowy -doskonały! Wszystkich szczerze pozdrawiamy

Kontakt

ul. Sportowa 24a 64-305 Bolewice
Telefon: 511 998 009
Telefon dyrektora: 511 998 010
Godziny otwarcia: 7:00-16:00
Numer konta PKO BP:
62 1020 4027 0000 1102 1190 6791